Příklady dobré praxe a jiné zajímavosti,

aneb co stojí za to vidět a zažít!

Rada podpořila vznik alternativní střední školy, první v republice

Vznik nové školy umožňující vzdělávání přes internet podpořilo vedení Zlínského kraje. Jde o jedinečnou záležitost v rámci České republiky, kdy má být středoškolské vzdělání umožněno především žákům se speciálními vzdělávacími potřebami, například žákům se zdravotním postižením. Informoval o tom radní Zlínského kraje pro školství Petr Gazdík.

Celá zpráva ZDE!


Jana Straková: V českém školství chybí důvěra. Inkluze ji tam může vrátit

Analytička Jana Straková zkoumá spolu s kolegy z Univerzity Karlovy už roky české školství. Znepokojuje ji vysoký počet odkladů nástupu do prvních tříd, rostoucí množství výběrových veřejných a privátních škol i raketově se zvyšující počet rodičů, kteří základní školu pro své dítě velmi pečlivě vybírají. Česká škola musí projít velkou změnou a důležitým nástrojem, který ji v tom pomůže, je podle ní inkluzívní přístup.

Celá zpráva ZDE!


Dětem bez přírody hrozí nemoci i poruchy chování

Poruchy chování, řídnutí kostí, alergie, kriminalita i zvýšený stres. Omezení kontaktu s přírodou u dnešních dětí má podle odborníků přibývající negativní dopady.

Celá zpráva ZDE!


Každý mladý člověk může ovlivňovat věci kolem sebe

Podívejte se na zajímavý záznam z konference "Úspěch pro každého žáka 2016 - Spolupráce jako klíč k úspěchu" konané 26. dubna 2016 v Centru současného umění DOX, Praha

Video ZDE!


Škola naruby ve Sloupě: Deváťáci učili, učitelé v hodině zlobili

Škola hrou? Ve Sloupě rozhodně ano, alespoň občas. A že bylo prvního dubna na základní škole skutečně veselo, bylo poznat již na chodbách.

Celá zpráva ZDE!

Dětem bez přírody hrozí nemoci i poruchy chování

Poruchy chování, řídnutí kostí, alergie, kriminalita i zvýšený stres. Omezení kontaktu s přírodou u dnešních dětí má podle odborníků přibývající negativní.

Celá zpráva ZDE!


Top-Notch Teacher Writes On Desks To Inspire Her Students

I think that when we look back, almost all of us remember at least one teacher growing up who made us believe that anything was possible. When you're a sensitive kid with a lot of learning and growing to do, and a lot of questions to ask, there's nothing like knowing that your teacher has your back and is watching out for you.

Celá zpráva ZDE!


V Jindřichově Hradci otevřeli metodické centrum pro předškolní vzdělávání, první v kraji

Ve 3. mateřské škole v Jindřichově Hradci bylo za účasti náměstka ministryně školství Václava Pícla a poslankyně Vlasty Bohdalové (ČSSD) otevřeno Metodické centrum pro předškolní vzdělávání, které je prvním takovým zařízením v Jihočeském kraji.

Celá zpráva ZDE!


Děti se díky Legu naučí Braillovo písmo. Projekt pomáhá inkluzi zrakově postižených

Brazilský projekt Braille Bricks, neboli Braillovy kostičky, se rozhodl využít kostky Lega na výuku slepeckého písma. To funguje na principu plastických bodů vyražených do materiálu, které čtenář vnímá hmatem.

Celá zpráva ZDE!